На петтиот загрепски полумаратон еден забележан е смртен случај на учесник на полумаратонот.

Како што дознаваат „Спортски новости“, станува збор за рекреативен тркач (43) кој меѓу последните стигнал до целта и не бил член на ниту еден клуб.

По пристигнувањето на целта тој паднал и од тогаш не покажал знаци на живот.

Викана била медицинска помош од „Брза помош“ која се обидела да го реанимира на лице место, но се што можело е само да се констатира смрт најверојатно како резултат на срцев удар.

Извор: Канал 5

претходниот член,Во Македонија иселеници повеќе се грижат за разубавување на просторот отколку граѓаните кои живееат тука
Следната статијаРезултатите од испитување на причината за болест на Наваљни, берлинските лекари ќе ги објават по 24 август

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде