Ѕвездата на јапонскиот хорор филм беше пронајдена мртва во нејзината куќа.

Јуко Такеучи, беше една од најпознатите јапонски актерки. Таа беше пронајдена мртва во неделата навечер во нејзиниот дом во Токио на 40-годишна возраст.

Полицијата спроведува истрага, а постои сомневање дека актерката си го одзела животот.

За време на нивните кариери, тие се појавија во многу филмови и серии. Таа беше позната и по улогата во култниот јапонски хорор филм Ринг, кој подоцна беше искористен за снимање на холивудската верзија.

Извор: Novosti.rs

претходниот член,Платформата за учење на далечина се уште се тестира додека пристигнуваат реакции за нејзината ефиканост
Следната статијаРодителите се недоверливи кон вакцините против сезонски грип и покрај препораките од педијатрите за задолжително вакцинирање