дома информација вест Загреб не мирува, уште еден земјотрес утрово го наруши спокојот на граѓаните

Загреб не мирува, уште еден земјотрес утрово го наруши спокојот на граѓаните

641
0

Уште еден слаб земјотрес со јачина од 1,5 степени се случи во Загреб во 5:57 часот.


Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северно од Загреб.

Земјотресот бил на длабочина од два километри, пренесува порталот Индекс.

претходниот член,Нов пристап кон право на азил и справување со европската мигрантска криза
Следната статијаИзлезе од печат биографијата на Џон Ленон: Љубовниците му ги бирала Јоко Оно, а во кревет завршил и со Дејвид Боуви