дома информација вест Глетка како од филм: Од чешама во Зрењанин тече вода која гори

Глетка како од филм: Од чешама во Зрењанин тече вода која гори

34
0

Жителот на Зрењанин, Здравко Миланков, кој неодамна купи куќа во блиското село Стајчево, во понеделникот на 5 октомври се обиде со необичен експеримент за да ја вклучи водата во бањата, откако слушна дека жителите на ова село користат вода што има бензин.

  • Веќе подолго време кружи приказната во ова село, од каде е мојата девојка и каде ја купив куќата, – дека водата е збогатена со чудна течност, која има вкус на бензин и е запалива – вели Здравко, истакнувајќи дека знае сигурно во селото се запалиле две машини и дека жената завршила во болница поради изгореници откако се обидела да ја поправи машината за перење а кога искрата стапила во контакт со вода се запалила.

https://www.facebook.com/1287946961/videos/10223755707582500/

Извор: Novosti.rs

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде