дома информација вест Временска прогноза

Временска прогноза

512
0

Променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди.

Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи, претежно во источниот дел на Македонија.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 14 степени, а максималната 26 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,Во иднина најголем дел од светската популација ќе го вози: А знаете ли што е ова на фотографијата?
Следната статијаДресирани кучиња ќе откриваат КОВИД19 позитивни патници на аеродромите

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде