дома информација вест Временска прогноза

Временска прогноза

716
0

Променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди.

Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи, претежно во источниот дел на Македонија.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 14 степени, а максималната 26 степени.

Извор: УХМР