Времето денеска ќе биде слично на времето од вчера и на она што претстои во наредните неколку дена.

Претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали со што се очекува наместа сончеви периоди.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен и западен правец.

Минималната дневна во Скопје ќе биде 10 степени, а максималната дневна ќе се движи до 20 степени, со што ќе се забележи благ пад на температурите во споредба со вчерашниот ден.

Извор: УХМР

претходниот член,Министерот Мали со француски и кинески компании за изградба на метрото во Белград
Следната статијаУкинување на одлука за флексибилно работно време во администрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде