Денеска не очекува време слично на она од изминатите денови.

Променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд и со умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец.

На места врнежите ќе бидат пообилни проследени со грмежи и засилен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 14 степени, а максималната дневна ќе забележи благ пад и ќе достигне до 21 степен.

Извор: УХМР

претходниот член,Воспитувач кој труеше деца осуден на смрт
Следната статијаРусија ја испрати првата серија на вакцини во Белорусија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде