5.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Бруно Латур: Пандемијата е илустрација на мрежната теорија

Во раните денови од појавата на пандемијата предизвикана со КОВИД19 и воведување на мерките за спречување на ширење на епидемијата, филозофот Бруно Латур...

Домољубие се користи за развој на простотилук, лага, измама и кражба

Хрватската политичкарка Весна Пушиќ после 20 години поминати на политичката сцена во Хрватска најави повлекување. На новинарско прашање што е главниот заклучок од нејзината...

Тасевски: На едни славата и почестите, на други кочанот во рака

Интригантниот и контроверзен актер, автор и мислител Сашо Тасевски денеска се огласи на својот фејсбук профил и го даде своето видување по завршувањето на...

Цуцуловски: Најздрав човек е мртов човек

Поранешниот професор по филозофија и реномиран македонски интелектуалец - Љубомир Цуцуловски на својот фесјбук профил често објавува анегдоти, ставови или анализи на актуелни појави...

Интервју со Мисоски: Да се слави поезијата е секогаш благороден чин

Милчо Мисоски е роден на 26 септември 1972 година во Струга. Бил еден од уредниците на училишниот весник „Јужен бран“ во Охрид. Наградуван е на Радио...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!