7 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Болестите се резултат на сиромаштија, а не на недостаток на вакцини и лекови!

Најчесто болестите се резултат на лошото живеење. Лошо живеење не значи само неумерено јадење, пиење или однесување, туку и неможност да се...

Лично сведоштво: Ова не е вирус, ова е ламја!

По скоро 3 недели Ковид голгота, добив негативен тест. Па пошо не сум член на "Машки домаќински муабети", "Совети за Ковид 19"...

Не ги мрзиме Бугарите поради минатото, туку поради сегашноста!

- Алибито за вето од бугарската страна искажана преку устата на Каракачанов и Захариева се лоцира во омразата на Македонците кон Бугарите....

Што да им правиш на Бугарите

Бугарите (мнозинството) не само што мислат, туку поради својата романтически напишана историја по учебниците тврде веруваат дека Македонците во Југославија со стап...

Патриотизмот пак влегол во мода

Ау-ау-ау! Патриотизмот пак влегол во мода, а!?Прогресивното граЏанство лелека и јачи. Одеднаш во нив проработеле силни национални чувства, та не само што...

Зошто ЕУ ѝ даде лидерска позиција на Бугарија во „Берлински процес“?!

Денеска почна Самит на земји од Западен Балкан чии домаќини беа Бугарија и Македонија, а самитот се одржуваше во Софија.

СМЕЈТЕ МУ СЕ НА ЗАЕВ СЕГА, УТРЕ НЕКОЈ ДРУГ ЌЕ ГИ ПРОДАВА ИСТИТЕ ФОРИ

Ова ќе биде можеби најкраткиот Краток спој што некогаш сум го напишал… Прво морам да му пуштам рака на...

Шилегов: Да не постои државен инспекторат

Добар дел од времето во мојот мандат го имам посветено да помогнеме системот да стане функционален. Она со што мора да се...

Тема за која се молчи

Додека пациенти со симптоми и клиничка слика на корона инфекција не можат да добијат термин за тестирање преку матичен лекар и чекаат...

Филипче наоѓа вина само кај пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ за лошото справување со епидемијата

Филипче смета дека лошото справување со епидемијата е последица на блокадите што ги прави опозициската партија преку својата структура на заменици министри...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now