7.8 C
Skopje
Wednesday, October 20, 2021

Лекар од Оклахома: Пациентите да престанат да го земаат лекот Ивермектин против ковид19

0
Доктор од САД ги повикува луѓето да престанат да земаат лек Ивермектин за борба против Ковид-19. На пациентите им е потребен итен третман во итните...

Мојата партнерка е секогаш уморна за секс, а неодамна купи вибратор?

0
Прашање: Ја сакам мојата сопруга, но нашата сексуална врска не е одлична во моментов. Таа се жали дека е премногу уморна за водење љубов, бидејќи...

Д-р Линзи Мар: За пет години од сега ќе можеме да зборуваме за целосно...

0
Додека се подготвуваме за почетокот на вториот бран со коронавирусот, како што пишува д -р. Санџај Гупта, главен медицински дописник на Си-Ен-Ен, од една...

За лекарите кои влегуваат во отворени конфликти со луѓето нарекувајќи ги прости!

0
Деновиве се почесто во јавност флуктуираат изјави на лекари, имунолози кои тврдат дека не може на секој поединечно да му се објаснуваат основи на...

Дали некој ќе поднесе апликација до Европски суд за човекови права против носителите на...

0
Досега неколку европски земји поднесоа тужби до „Европскиот суд за човекови права“ против носителите на мерки барајќи да се утврдат правните основи и оправданоста...

Потресна исповед на млада Авганистанка: Работев за западна феминистичка НВО, а сега тие одбиваат...

0
Јас сум Авганистанка во моите 20 -ти години, живеам во Кабул. Имам пет сестри. Мојата најстара сестра заврши основно училиште. Втората е бабица, а...

Мерките за заштита стапуваат на сила, угостителите од Врање „тријат раце“

0
Врање е најблискиот поголем град од соседна Србија до главниот град на Македонија. Одалеченоста е околу 90тина километри, а поради поврзаноста со автопат потребно...

Невакцинираните се глупави? Не! Невакцинираните се луди!

0
Со пишување на „За толкување на соништата“ (1900-1903 година), Фројд ги поставил темелите на психологијата и психијатријата врз ослободувањето. За разлика од почетоците на психијатријата,...

Ако прифатам дека сум проста затоа што не се вакцинирам, не значи дека не...

0
Најсимпатични периодов се овие кои под капата на „општото добро“ жестоко ги напаѓаат луѓето што не сакаат да се вакцинираат укажувајќи им дека се...

Мојата сопруга има ниско либидо, ме наведува да спијам со други!

0
Прашање: Јас и мојата сопруга сме заедно околу 10 години, и отсекогаш било прилично јасно дека имаме различни сексуални темпо; Сакам многу повеќе секс...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!