-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Вибер ја прекинува соработката со Фејсбук

Во среда Вибер ги повлече сите реклами од Фејсбук и неговата сестринска социјална мрежа Инстаграм. Бојкотот го продолжуваат со интензивно отстранување на сите Фејсбук...

Втората страна на медаљата: Кој е џелат а кој жртва на војната во Косово?

Никогаш нема да заборавам дека на 16 февруари 2001 година, кога го патував од Ниш за Грачаница со моите сограѓани кои одеа на меморијалната...

Од денеска сме целосно слободни во движењето

Од денеска се укинува забраната за движење надвор од граничните премини на Македонија и границите повторно функционираат на ист начин како пред епидемијата. Ова...

Откриен најголем извор на зараза, се воведуваат нови мерки

Доктор на на стручниот тим во владата на Република Србија, доктор Дарија Кесиќ на прес-конференција за медиуми ги откри најголемите причини за ширење на...

Шокантен графит се шири низ социјалните мрежи, на него пишува: „Смрт за Новак Ѓоковиќ“

„Да умре Новак е наша желба“, е одвратниот графити што се појави на една куќа во центарот на Сплит. Сплит одамна е место каде екстремистите...

Од 1ви Јули целосно отворање на граници, аеродроми и регуларно работно време за угостителите

На вчерашната седница, Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести, за целосно отворање од петок на сите гранични премини во државата, за...

Борисов казнет со парична казна за неносење на маска

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на посета во манастирот Рила не носел маска, поради што полициските службеници му пропишале законска казна од 300 лева или...

Монахињи сочинуваат нов кластер на корона вирус

Округот Осиек-Барања, според неофицијални информации, денес има 12 нови случаи на Ковид-19, а меѓу нив има дури десет монахињи од манастирот „Милостиви сестри на...

Прогласена вонредна состојба во седум општини во западна Србија поради поплави

Поради обилните врнежи од дожд, водостоите на реките во западна Србија се зголемуваат и се излеваат. Во прекин е сообраќајот на повеќе регионални патишта, како...

Лукаревска ја згрози македонската јавност со нејзиното однесување, а сега советува како здравствено да...

Директорката на УЈП Сања Лукаревска која беше позитивна на корона вирусот во изјава за МИА даде препораки како да се зачува јавното здравје. Имено...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!