Подружницата на „Синофарм“ при Институтот за биолошки производи во Вухан денес објави дека нејзината вакцина против Ковид-19 покажала дека во текот на третата фаза на клинички испитувања е 72,51 проценти ефикасна против коронавирусот, врз основа на привремени анализи.

Компанијата достави официјална апликација до кинеската Национална администрација на медицински помагала за одобрување за јавна употреба на вакцината, се вели во соопштението објавено на нејзината веб-страница, објави „Ројтерс“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде