12 C
Skopje
Monday, May 10, 2021

СЗО се корегира : Лицата без симптоми сепак го шират новиот корона вирус

Епидемиологог на светската здравствена организација Марија Ван Керх која изјави дека луѓето кои немаат симптоми на новиот корона вирус ретко ја шират инфекцијата, се...

Белград под вода, поплавени подземни премини, улици, пливаа автомобили, контејнери (видео)

Големо невреме вчеравечер го погоди Белград предизвикувајќи поплави во некои делови од градот. За само три часа од 17 до 20 часот паднаа повеќе од...

Масовно умирање од алкохол на база на метанол

Уште десет лица во Мексико починаа како резултат на труење откако конзумирале фалсификувани пијалоци направени на база на метанол, со што бројот на смртни...

Убил само за да не остане ускратен од искуството како е да убиеш

Милош Милеушник (24), студент од Чачак, бил убиен на 27.01.2019 утрото во белградската населба Звездара, кога се враќал од домот на неговата девојка дома....

Љубов и достоинство внатре специјалните училишта во Велика Британија

Како училиштата ги поддржуваат најранливите семејства - образовно, финансиски и емоционално? Лондон, Велика Британија - Дваесет и деветгодишната Ангела не спиеше повеќе од еден час...

Трамп ги отвора границите кон Атланскиот океан за комерцијален улов на риба и морски...

Од Трамп беше побарано во петок да го отвори единствениот национален споменик на комерцијален риболов во Атлантскиот Океан, бидејќи тој враќа дел од американската...

Движењето „Black Life Matter“: Не ни треба полиција, парите за нивните плати да се...

Афроамериканецот Опал Томити (36) е роден во САД како дете на нигериските имигранти и стана познат низ цела Америка кога, во 2013 година, заедно...

СЗО: Лицата без симтоми ретко го шират новиот корана вирус

Епидемиологог на светската здравствена организација Марија Ван Керх изјави дека луѓето кои немаат симптоми на новиот корона вирус ретко ја шират инфекцијата. -Врз основа на...

Пет совети и препораки кои Њу Зеланд може да ги испрати на државите кои...

Денес, за прв пат од 28 февруари, Нов Зеланд нема активни случаи на „Ковид-19“.Според прогнозите на Универзитетот во Отаго, сега е многу веројатно...

Македонија го блокира туризмот во Грција

Регионалните медиуми пишуваат дека последиците по туризмот за Грција ова година ќе бидат големи поради затвореноста на границите на Македонија. Со однос на тоа...
3,536FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!