ЈСП информира дека денеска, среда (8.12.2021 година) кој е неработен ден поради државниот празник „Св.Климент Охридски“, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

ПРЕКУВработување
ИЗВОРМК.ТВ21
претходниот член,СЗО препорача ограничување на третман со крвна плазма кај пациенти со ковид
Следната статијаКој бил св. Климент Охридски и која е неговата поврзаност со Македонија?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде