18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Работодавците не смеат да им се јавуваат на вработените по работното време

Неодамна Португалскиот Парламент усвои закон со кој на работодавачите им се забранува да им се јавуваат или да им пишуваат пораки на своите вработени...

Платени слободни денови кои ви следуваат по Закон за работни односи, а не се...

Доколку правите свадба ви следуваат три слободни денови, а доколку сте станале татко, тогаш добивате два дена според закон. Работникот има право на надоместок на...

А: Полицаецот К. ми ги покажа пендракот и значката, за малку ќе ме загушеше...

Епилог на овој настан е средба помеѓу овој кутар полицаец и неговата клиентка (елтина проститутка) која се жалела дека за малку ќе ја задушел...

Ова е Ангело Ѓоргиевски осомничен за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот кој во...

Првоосомничениот за убиство на хрватскиот ракометар Денис Тот, Ангело Ѓоргиевски во моментов се наоѓа во бегство и е недостапен за органите за прогон. Надлежните се...

Ме силуваше тој што ми плати за сексуалната услугата

Дека ни најстариот занаен не е тоа што беше, потврдуваат исказите на неколку наши сограѓанки кои често можете да ги видите во своето опкружување.  Според...

Денеска драстичен пад на цената на краставиците

Драстичен пад на цената на краставиците од вчера до денеска се бележи во еден од македонските маркети. Денеска цената на краставицата е 165 денари. Вчера...

Парите од патарините завршуваат во набавка на кафиња и чаеви од прва класа: Вработените...

Јавно претпријатие за државни патишта располага со приход од плаќањето на патарините. Додека граѓаните приговараат дека цените на патарините не се соодветни со состојбата...

Огромен скандал во МОН – испрана милионска сума на пари преку учебници и најава...

И ова година без тендер за набавка на учебници а преку постапка со преговарање (во четири очи) истата фирма од изминатите неколку години повторно...

Со воспоставена шема за измама маж и жена ги крадат дуќанџиите низ Скопје (ВИДЕО)

На снимките кои ги објави „Давидоф“ ДООЕЛ се забележува како маж и жена во различни периоди од денот посетуваат иста продавница и прават измама,...

Ценовник на МПЦ: Колку чини крштевка, погреб и венчавка?

Иако се зборува за зголемување на цените на услугите како крштевка, венчавка или погреб на ниво на црквата, сепак најголем дел од епархиите немаат...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!