Во пресрет на зимата и грејната сеозона, како и со најавените повисоки сметки за струја, би било добро да ја рационализираме потрошувачката на електричната енергија во нашите домови, па за таа цел се потсетуваме на временските периоди во денот кога можеме да ја користиме евтината тарифа.

Претходно објавивме и трикови со кои може да имате пониски сметки за струја за дури 1.000 денари, но дополнително да се потсетиме во кои периоди и денови можете да користите „евтина струја“:

Евтина тарифа: секој работен ден и сабота од 22:00 до 07:00 наутро, а во недела евтината тарифа трае во текот на целиот ден сѐ до понеделник во 07:00 наутро – стои на официјалниот веб сајт на evn.mk

ИЗВОРВработување
претходниот член,Уште денеска мало разладување, од утре повторна промена на времето
Следната статијаПриродни состојки што можете да ги користите како замена за омекнувач

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде