Драстичен пад на цената на краставиците од вчера до денеска се бележи во еден од македонските маркети. Денеска цената на краставицата е 165 денари.

Вчера беа по 270, што предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Веројатно и поради тоа денеска во маркетите има нова цена на овој зеленчук.

Дури и ананасот е драстично поевтин од краставицата.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Луѓето со пониски нивоа на витамин Д во организмот завршуваат со потешка слика на ковид19
Следната статијаСали: Нашето општество има отпор кон вакцинација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде