1 C
Skopje
Friday, October 23, 2020

Нов тип на корона вирус кој ги зафаќа само младите

Пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ изјави дека лекот редесивир не е ефикасен во лекувањето на короната и дека бил изненаден што ЕУ го...

Најголемиот меѓу ВМРОВЦИТЕ – Бишевац е позитивен на КОВИД19

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот.

Северната граница ќе остане отворена барем до реализирање на изборите

Комисијата без заеднички став за тоа дали треба да се спуштат рампите кон Србија и Косово по влошувањето на состојбата во овие...

Боки13: Не може да ми суди суд на чија табла пишува Република Македонија, ние...

Бојан Јовановски или попознат како Боки 13 за јавноста се придружи на барањето за изземање на обвинителката Вилма Русковска.

По изборите нова вонредна состојба

Кризниот штаб во рамките на град Белград, денеска со почеток во 10 часот ќе заседава со цел воведување на нови мерки и...

Нови протоколи за спортски натпревари, музеи, галерии, промотивни настани и меѓуградски превоз

Владата на Македонија на својата официјална web страница ги објави протоколите за спортски натпревари, музеи, галерии, промотивни настани и меѓуградски превоз.

Потврдата на македонски јазик во преговарачката рамка на ЕУ стигнува непосредно пред избори, дали...

Веста дека во предлог рамката за нашите преговори со ЕУ на македонски јазик треба да се преведе европското законодавство е нормална и...

Туристите се повеќе ја избираат Албанија наместо Црна Гора

Гостите кои планираа да го поминат летото во Црна Гора се пренасочија кон конкурентни дестинации, пишува Подгорица, Победа и наведува дека заради...

Од први јули за влез во Грција мора да се пополни PLF формулар за...

Патниците кои пристигнуваат во Грција со авион, по море или земја ќе треба да пополнат посебен образец најмалку 48 часа пред да...

Партиските лидери наместо со политичка програма за власт се натпреваруваат со „бомби“

Изборната кампања ја тресат „бомби“. Тајни снимки на високи државни, партиски функционери и бизнисмени кои започнаа да експлодираат во 2015, по пет...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now