-5 C
Skopje
Thursday, November 26, 2020

Новиот реис на ИВЗ вети поголема транспарентност и отчетност кон јавноста

Новоизбраниот реис на ИВЗ, Фетах Шаќири изјави дека ќе се залага за поголема транспарентност во работата на ИВЗ.

Испливале докази дека член на претседателство на БиХ издавал државјанство на мигранти – џихадисти

Поранешниот министер за безбедност Фахрудин Радоновиќ изјави дека има огромни политички разлики меѓу него и членот на претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ,...

Австралија со сомнежи кон работата на СЗО во пресрет на пандемијата од КОВИД19

Австралија ќе преземе поактивна улога во преобликувањето на глобалните пристапи и организации, како што е Светската здравствена организација, откако пандемијата на коронавирус...

Прогласена нова вонредна состојба овој пат за експресно подготвување на изборите

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе нова одлука за вонредна состојба на територијата на целата држава во времетраење од осум дена, почнувајќи од...

ГП „Богородица“ официјално отворен од денеска

Граничниот премин „Богородица“ кај Гевгелија од денеска е официјално отворен за транзит на странци, но тие не може да поминат поради блокадата...

Револтот на демонстрантите во Атланта кулминира, нови судири на повидок (ВИДЕО)

Оправданоста на протестите под мотото црните животи се важни, доби нова верификација по уште едно полициско убиство на афроамериканец, кое само допонително...

Грција се откажува од интересот да биде број 1 туристичка дестинација на сметка на...

Грчкиот премиер Мицотакис на посетата на островот Санторини на прес-конференција за новинари изјави дека интересот на грачката влада не е да биде...

Убиство на уште еден невооружан афро-американец во САД (ВИДЕО)

Полициските службеници во Атланта пукале и убиле 27-годишен Афроамериканец, откако го пронашле како спие во близина на премин за автомобили пред ресторан...

Пристугнуваат првите дози на вакцина против КОВИД19

Двете најголеми фармацевтски компании, Moderna и Johnson&Johnson, ќе започнат со тестирање на вакцините против САРС-КоВ-2 на голем број пациенти следниот месец.

Со испитување на 300 лилјаци ќе се утврдува дали постојат нови ризици за пренос...

Истражувачите во Тајланд започнале да собираат примероци од лилјаци за да ги тестираат за корона вирус, во услови на загриженост дека тие...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now