Претежно облачно, од пладневните часови од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, на планините снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец поизразен вдолж Повардарието.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 0, а максималната ќе достигне 12 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Еве со кои цени ќе се соочите доколку планирате летување во Грција
Следната статијаБеби-бум во Зоолошката градина во Скопје: Се родија уште две камили

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде