Среќната вест дојде од скопската Зоолошка градина – ламите се здобија со подмладок.

Зоолошката градина веста ја сподели на Фејсбук.

По раѓањето на трите лавчиња и ламите во Зоолошката градина во Скопје се здобија со подмладок.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Мултитаскингот трајно го оштетува мозокот
Следната статијаДали знаете што е синдром Минхаузен? Ќе се изненадите колку често е присутен кај луѓе од вашето секојдневие

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде