Секој ден треба да се потсетувате кои сте и колку вредите.

Да се сакате себе си се учи, тоа е прашање на работа.

Зато секој ден изговарајте ги овие неколку реченици:
 • Сите жени се убави. Некој на некого, некој на секого.
 • Секое тело е тело за костим за капење и шорцеви.
 • На некои им одговара слаби, некои подебели. Сè додека сте здрави, бидете она што сакате да бидете.
 • Антицелулитни креми не работат. Пијте вода. И не ги собирај нозете.
 • Па, одмори – доволно е.
 • Сексот е најубавата природна активност во светот и не ставајте ја во табу-тема.
 • Во ред е да се биде адвокат, сè додека изберете страна.
 • Сите години се години за мини здолниште.
 • Ниту сум во право, ниту си ти. Но, кому му е гајле?
 • Пред да ги плукате феминистките, земете нешто да прочитате, научете. Во ред е.
 • Што ти е гајле кој сака сè додека луѓето се сакаат?
 • Пијте вода.
 • Не ја стегајте вилицата.
 • Диши.
 • Да се ​​каже НЕ.
 • Ти си убава.
 • Јадете што сакате да јадете
 • Оди кај психолог.
 • Вљуби се, слободно.
 • Признај дека си за вљубил, во ред е.
 • Ќе бидеш добро и ќе бидеш добро.
 • Ќе помине.
ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Природни и здрави замени за рафиниран и индустриски шеќер
Следната статијаКако да ја поттикнете самодовербата и да се сакате повеќе!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде