22.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Голема грешка на родител, што може скапо да го чини детето: Не ги корегирајте...

Децата треба да бидат свесни дека негативните емоции се дел од животот, а основната лекција што треба да ја научат е дека понекогаш треба...

ЗАБОРАВИ ЗА Агресивните хемикалии: Со помош на ОВАА храна, природно може да постигнете посветла...

Прекумерната употреба на осветлувачи за коса може да ви наштети. Покрај уништувањето на вашата коса, разни хемикалии, исто така, можат да предизвикаат алергиски реакции...

Луѓето со ОВИЕ КРВНИ ГРУПИ тешко губат телесната тежина: Дали сте меѓу нив?

Оние со Б + крвна група имаат поголема базална метаболичка вредност (БМР), што им го отежнува здебелувањето, објаснува д-р Сима. Дали сте во постојана борба...

Мали трикови за свеж и негуван изглед

Постои една народна изрека: „Облеката не го прави човекот, но многу кажува за него“. Физичкиот изглед е првиот контакт со човек кој ни испраќа...

Совети од ергономи: Како да ја зголемите продуктивноста во работата

Срединските фактори играат огромна улога врз психо-физичките процеси. Од начинот на кој е уреден просторот во кој работите зависи и колку ќе бидете ефикасни...

Јапонец смислил најоткачен начин за спречување на кражба на велосипеди и за тоа добил...

Во Јапонија се краде по еден велосипед на секои 15 минути. Од украдените 35.395 велосипеди во 2018 година, 42 проценти од нив биле правилно заклучени....

Дали патите од „слепило кон растенијата“?

Растенијата се едни од најстарите жители на Земјата. Животот без нив е незамислив и тие се главните произведувачи на кислород што ни е неопходен...

Уникатен начин на домување кој ја спречува „осамността“ кај Швеѓаните

Ерик Ахлстен е недвосмислен. -Ова е најдоброто сместување што некогаш сум го имал. Неговиот пријател и сосед Манфред Бахарах е подеднакво ентузијаст. Навистина ми...

Необјаснива хемија се случува на површината на Венера, на повидок нови астрономски појави кои...

Атмосферата на Венера содржи траги од фосфин, гас што може да се припише на живите организми на Земјата, објавија британските научници во списанието „Астрономија“...

Рецепт: Како да искористите леб после неколку дена

Златно правило е дека леб никогаш не се фрла, па водејќи се по тоа правило ви препорачуваме рецепт како да го искористите. Леб стар...
3,548FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!