Рацете бараат посебна грижа бидејќи тие се секогаш зафатени: ние не користиме ниту еден дел од телото повеќе од нив.

Затоа за вас подготвивме мелем за раце од природни состојки кои во комбинација даваат совршени резултати.

  • 2 лажици пчелин восок
  • 2 лажици кокосово масло
  • 1 dl масло од невен
  • 10 капки есенцијално масло од роза

Пчелин восок растопете го на пареа, па истурете го во стаклена тегла. Додадете кокос, невен и масло од роза.