дома информација вест Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

35
0

Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Облачно и дождливо време ќе биде застапено особено претпладне во источните делови каде ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено претпладне.

Утринската дневна температура ќе изнесува 15 степени, додека максималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 19 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде