Аусралијан Пфајзер го победи Ѓоковиќ, и тоа на суд, неколку дена пред турнирот на ваксајнираните АТП и ВТА овчички официјално да започне!

Во принцип тоа им беше единствениот начин да го совладаат!

Наместо, да се заканат со бојкот и целосно уривање на турнирот, истите дозволија својот најдобар играч да биде жртвено јагне пред целиот свет само затоа што не бил послушен и поради тоа што не примил вакцина со рок на траење од 3 до 6 месеци!

Ваксајнираните АТП и ВТА овчички ја ставија вакцината не поради тоа што сметаа дека нивното здравје е загрозено или поради заштита од вирусот, туку поради тоа што нивниот работодавец АТП и ВТА го побара истото од нив.

Истите имаа можност да се изборат за својата слобода и да дадат пример за идните турнири, но сепак решија да му свртат грб на својот најдобар играч и да го поддржат лудилото на убијците на Абориџините.

Цената ќе ја плаќаме сите подеднакво во иднина од оваа показна вежба. Најлошото допрва доаѓа.

Автор: Александар Михајловски, фитопатолог

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Годинава ќе ги исфрлиме маските за лице од употреба!
Следната статијаМорничави приказните за експерименти на јапонскиот Менгеле кои ќе ви ја смрзнат крвта!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде