Порталот „Мој збор“ воведува нова рубрика која излегува на неделно ниво. На читателите им претставуваме фотографии од нашата архива кои симболички се врзани со настаните и времето кога се објавуваат. 

На овој начин се вклучуваме во промоција на фотографската уметност и ја користиме фотографијата да ги опишеме главните случувања во рамките на неделата или навестиме некои нови настани.

Фотографија на неделата е прогласена по претходен избор на членовите од редакцијата.

Фото на неделата:

Дедо Мраз на Карибските острови

Ⓒ Мој збор
ИЗВОРМој збор
претходниот член,Н.П Галичица стана репродуктивен центар за европски елен
Следната статијаДали сте се прашале зошто униформите на стјуардесите вклучуваат задолжително носење марами?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде