3 C
Skopje
Thursday, January 28, 2021

Макс Вебер: За „Професорот“ и „Политичарот“

Професорот и политичарот се заклучени во два мита. Во еден мит, тие се заклучени во конфликт, во спор околу тврдењата на разумот...

Полошо од неносење на маска е само носење на маска половично!

Повеќе досадно од некој што не носи маска кога треба да носи маска е некој кој носи половично маска, оставајќи го носот...

Маж на годината

Се ближи крајот на годината, со затворањето на оваа, за многумина пеколна година, се доделуваат и голем број на признанја и награди....

Фанатиците немаат право да ја цензурираат критиката, но нема ни Макрон

Минатата недела Фајненшл тајмс објави, по убиството на учителот Самуел Пети во Париз и на црковните посетители во Ница, напис од дописничка...

Има блокада ама има и решение

Заев се појави пред јавноста, по старото добро правило прво ја соошти лошата вест а потоа добрата. Има блокада од Бугарија, ама...

Деливери на суети

Да, имаше казино деливери, веројатно со казината ќе се расправате на врата повеќе одошто со Јеховините сведоци. Во...

КРАДЕШЕ, АМА И ДАВАШЕ!

Прочитав текст дека екс-лидерот на ДПМНЕ Никола Груевски крадел донации на членовите на партијата за свои лични потреби – ама сите си...

Г-НЕ ШИЛЕГОВ ВАШЕТО „ПОЛЕКА МАЛЦЕ НЕ БРЗАЈ“ ПРОДАВАЈТЕ ГО ВО МААЛО А НЕ ПРЕД...

Вчера пожарникари од Противпожарната бригада-Скопје излегоа на протест во базата во Автокоманда. Денеска кметот Шилегов се сретна со истите тие пожарникари за...

ПРАВА НА ДЕТЕТО

Последниве години, светската заедница покажува нагласен и особен интерес за правата на децата! Генерално во светот но секако и во некој...

Македонијо дишеш ли?

И ние што не сме на респиратори не можеме да дишеме нормално. Некои ги убива корона вирус, други ги убива туѓ или...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now