-6 C
Skopje
Thursday, January 21, 2021

Нема крај со корона вирусот – повторно ќе се јавува и кај излекувани пациенти

Научници од Универзитетот во Хонг Конг објавија дека е потврден случајот со повторна инфекција со вирусот корона, јавува телевизијата РТК.

ХАГ почна да ги гони и терористите од УЧК

Поранешниот член на УЧК, Зијадин Хоџа доби покана од Специјалниот суд во Хаг, објави вечерва претседателот на организацијата на воените ветерани на...

Антонијо Милошоски ќе биде гонет за злоупотреба на службена должност за 50.000 евра

ОЈО поднесе обвинителен акт против 13 лица вклучително и Антонијо Милошовски за злоупотреба на службена должност, пишува 360 степени

Меланија Трамп го преуреди дворот на Белата куќа па доби критики на Твитер

Првата дама на САД , Меланија Трамп се пофали на Твитер за реновирање на градината во резиденцијата на Белата куќа, позната како...

Монструмот кој уби и рани стотина луѓе во две џамии во Нов Зеланд и...

Брентон Тернет е изведен пред лицето на правдата во суд во Нов Зеланд. На 13 Јули 2019 година...

Овие се најновите отстапки на мерките што важат ОД ДЕНЕС: Еве што можеме да...

Ново олеснување на мерките во Србија ќе започне утре. По скоро шест месеци е дозволен почетокот на работата на кината и...

Дали комарците пренесуваат корона вирус?

Се мислеше дека КОВИД19 може да се пренесе само преку респираторен пат или со допирање на окото со контаминирани раце.

Употреба на крвна плазма со антитела во САД е дозволена само за итни случаи,...

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) даде одобрение за итни случаи за употреба на плазма за лекување на пациенти заболени...

Редовен економски извештај за Западен Балкан: Пролет 2020 година

Полугодишен извештај за неодамнешните економски случувања и економските политики на Западен Балкан (Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Северна Македонија и...

Земјата изгуби 28 трилиони тони мраз од 1994 година

Вкупно 28 трилиони тони мраз исчезнале од површината на Земјата од 1994 година, а овие податоци ги добиле британски научници кои...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now