Од денеска ќе следува благо покачување на дневните температури. 

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува -6, но максималната ќе достигне 10 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Додека дугите држави од регионот целосно ги укинуваат вкциналните сертификати, Македонија им останува доследна
Следната статијаКакви се шансите да се заразите во иднина, ако никогаш не сте имале ковид-19?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде