Ценовник на МПЦ: Колку чини крштевка, погреб и венчавка?

Иако се зборува за зголемување на цените на услугите како крштевка, венчавка или погреб на ниво на црквата, сепак најголем дел од епархиите немаат...

Работодавците не смеат да им се јавуваат на вработените по работното време

Неодамна Португалскиот Парламент усвои закон со кој на работодавачите им се забранува да им се јавуваат или да им пишуваат пораки на своите вработени...

Ова е Ангело Ѓоргиевски осомничен за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот кој во...

Првоосомничениот за убиство на хрватскиот ракометар Денис Тот, Ангело Ѓоргиевски во моментов се наоѓа во бегство и е недостапен за органите за прогон. Надлежните се...

А: Полицаецот К. ми ги покажа пендракот и значката, за малку ќе ме загушеше...

Епилог на овој настан е средба помеѓу овој кутар полицаец и неговата клиентка (елтина проститутка) која се жалела дека за малку ќе ја задушел...

Ме силуваше тој што ми плати за сексуалната услугата

Дека ни најстариот занаен не е тоа што беше, потврдуваат исказите на неколку наши сограѓанки кои често можете да ги видите во своето опкружување.  Според...

Огромен скандал во МОН – испрана милионска сума на пари преку учебници и најава...

И ова година без тендер за набавка на учебници а преку постапка со преговарање (во четири очи) истата фирма од изминатите неколку години повторно...

Денеска драстичен пад на цената на краставиците

Драстичен пад на цената на краставиците од вчера до денеска се бележи во еден од македонските маркети. Денеска цената на краставицата е 165 денари. Вчера...

Со воспоставена шема за измама маж и жена ги крадат дуќанџиите низ Скопје (ВИДЕО)

На снимките кои ги објави „Давидоф“ ДООЕЛ се забележува како маж и жена во различни периоди од денот посетуваат иста продавница и прават измама,...

Уживајте во сонцето и викендот – од понеделник промена на времето!

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал...

Од каде египетски хиероглифи во Австралија?

Постои мистериозно место во Националниот парк „Вода Бризбејн“ во Нов Јужен Велс. Станува збор за „Госфордски глифи“ со 300 нацртани цртежи. Откриени се во...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!