дома животен стил Подварак со колено и чварки : Само за вистински гурмани! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Подварак со колено и чварки : Само за вистински гурмани! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

349
0

Неопходно е:

1 глава кисела зелка
1 лажица маснотии или масло
1 голема главица црн лук
1 суво колено
малку свежо месо (од вратот)
Ловоров лист
пипер
смачкана лута пиперка, црвена мелена пиперка
1 чешне лук

Подготовка: На масло пропржете крупно сецкан кромид, кога ќе се запржи, додадете зелка на садот. Ако зелката е покисела, измијте ја … Пропржете ја зелката малку, а потоа додадете ја стеблата што сте ја исекле на парчиња, месо, ловоров лист, кршен и сладок пипер. Изедначи сè добро и сè уште династирај. На крај додадете го исечканиот лук. Протресете во тава за печење и печете во рерна на 220 целзиусови степени за убаво да зарумени.

Извор : Still ;

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде