Да се соочиме, сте слушнале за диетата Кето (успешните приказни ги има насекаде на социјалните мрежи), но не сте сигурни како точно функционира.

Тоа е затоа што збунувачки е почетниците да започнат …

  • Колку јаглехидрати и маснотии се доволни?
  • Која храна е дозволена, а што е забранета?

Овој брз квиз од 2 минути го олеснува и ви дава чекор по чекор план за започнување на Кето.

Зошто Кето е толку популарен?
Првата диета каде не сте лишени од вкусна храна.
Оброци со наводнување во уста, „измамник“ за да ги запрат копнежите по нивните траги.

Со нашите рецепти за напојување со уста, ќе ги обожавате вашите оброци со Кето – така нема да бидете во искушение да измамите! Нашите вкусни и пополнувачки рецепти ги запираат желбите во нивните траги. Така е полесно за вас да бидете во чекор со слабеењето и диетата Кето.

Мафини за брзо појавување и одење? Ги имаме тие.
Слатки и солени кето масни бомби? Проверете!
Срдечна тестенини од зеленчук со сланина?

Следете го овој план за да го присилите вашето тело во кетоза.
Започнете да согорувате маснотии како гориво и направете го вашето тело да работи ЗА вас наместо ПРОТИВ.
Четири недели кето-оброци што топат маснотии.

Нашите планови ви покажуваат што точно да јадете – секој оброк на ден – за 28 дена. Тие вклучуваат појадок, ручек, вечера и закуски. И нив ги курираат експертите Кето од нашата приватна библиотека со над 1.200 рецепти. Тоа значи дека нема претпоставки или стресови за тоа дали „го правите тоа правилно“.

Прилагодени мерења за да се постигнат ГОЛЕМИ резултати бргу – без желби.

Нашите обични планови за оброци на Кето ви помагаат да изгубите тежина брзо… без желба. Бидејќи ние го градиме вашиот план за да ги насочите вашите точни потреби во исхраната. Ние го прилагодуваме секој план според вас, заснован на 63 различни точки на податоци од анкетата што штотуку ја завршивте. Ние сме за сè – вклучително и вашата возраст, пол, ниво на активност, тековна тежина и тежина. На тој начин, можеме да ви дадеме совршен баланс на калории и хранливи материи за да се чувствувате сити и да се борите со желбите, додека сепак гледаме како килограмите се топат без вежбање.


Состојки прилагодени на вашите пупки за вкус, па затоа го сакате секој залак.

Ние исто така ги прилагодуваме оброците во плановите на Кето за вашите вкусови за вкус, врз основа на формата што штотуку ни ја испративте. Така, вашите оброци ќе користат САМО храна што ја сакате и нема да имате храна што не ја сакате. На тој начин, ќе го обожавате секој залак додека гледате како паѓаат килограмите.

Едноставни, брзи и лесни за следење рецепти.

Секој може да ги направи вкусните рецепти на кето топење маснотии во нашите планови за обични оброци. (Дури и ако сте имале тешко време со Home Ec назад во средно училиште.) Повеќето рецепти користат само пет состојки. И скоро сите имаат помалку од 10 состојки.

Само погледнете ги овие вкусни јадења

Салата од пилешко и авокадо ? Шест состојки.
Градина-свежа брза и лесна салата со капреси со ниски хидрати? Четири состојки.
Можете дури да ги направите нашите сендвичи со сирење на скара Кето, со само пет состојки!

Уште подобро, повеќето рецепти се долги само неколку чекори и траат само 15 минути од почеток до крај.

Дали сакате да ја направите нашата утешна сланина Бекон, јајце и сирење во кригла? Има само пет чекори и 65 секунди во микробранова печка.
Што е со крцкавите и нежни ленти од пилешко кето? Само четири чекори и 15 минути печење.
И можете да ја направите нашата освежувачка Едноставна туна од лимон пипер во ЕДЕН чекор! (Само измешајте ги состојките!)

Најдобро од сè, повеќето од нашите рецепти можете да ги направите без никаква фенси опрема за кујна. За 95% од оброците, потребен ви е само стандарден комплет тенџериња, тави и прибор. Плус можете да ги направите однапред и да ги носите со вас на работа.


Оброци со прифатлива, секојдневна храна Најдобро.

Во нашите рецепти се користат само состојки што можете да ги најдете во „нормална“ самопослуга. Работи како пилешки гради, спанаќ и маслиново масло. Нема да ви треба „луда“ специјализирана храна. Треба да имате можност да набавите 99% од состојките во продавници како Крогер, Пабликс, ШопРит, Таргет и Вол-Март. И многу од нерасипливите предмети се исто така достапни на Амазон. Значи, не треба да гледате голем скок во сметката за храна.