Компоненти:

  • 200 гр мелени ореви
  • 1 лажичка сенф
  • зачин за сув зеленчук
  • Да, бибер
  • 3 чешниња лук
  • неколку лути пиперки
  • вода

Подготовка:

Ореви, зачини за зеленчук и сол се истураат со малку топла вода, за да се добие густа каша, додадете бибер, лук, малку сенф и ситно исечкани лути пиперки, сите заедно добро.

Изладете го намазот во фрижидер и послужете го со тост.

Пријатно!

Извор : rs.n1info.com

претходниот член,8 СОВЕТИ ЗА МАЖИ НАД 40 ГОДИНИ ДА ЗАПОЧНАТ РУТИНА ЗА НЕГА НА КОЖАТА
Следната статијаКиносалите ширум светот полека се отвораат за посетителите

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде