Компоненти:

  • 200 гр мелени ореви
  • 1 лажичка сенф
  • зачин за сув зеленчук
  • Да, бибер
  • 3 чешниња лук
  • неколку лути пиперки
  • вода

Подготовка:

Ореви, зачини за зеленчук и сол се истураат со малку топла вода, за да се добие густа каша, додадете бибер, лук, малку сенф и ситно исечкани лути пиперки, сите заедно добро.

Изладете го намазот во фрижидер и послужете го со тост.

Пријатно!

Извор : rs.n1info.com