Секогаш популарни тестови засновани на оптички илузии нудат брза психолошка анализа на личноста.

Корисниците на Интернет ги сакаат, а психолозите ги користат и во нивните анализи.

Многу е важно да обрнете внимание на првата слика што ќе ја забележите, таа ја крие вашата клучна карактеристика!

Ваквите тестови обично нудат две решенија, а толкувањето на вашиот карактер и природа зависи од тоа која илустрација ја гледате прва …

Кажете ни, што прво видовте на оваа слика?

Ако прво видовте …

… дрво
Вие недвосмислено сте добар организатор на деловни активности. Вие сте одличен лидер, го водите тимот со „челична рака“, вие сте фер, но строг. Вие сте свесни за вашите одговорности и не двоумете се да ги прифатите последиците од вашите одлуки и постапки.

Често изгледате ладно и пресметано, па затоа не сте омилени во тимот. Само кога ќе се сретнат со вас, луѓето имаат позитивно мислење за вас.

два палци
Вие сте целосна спротивност на лицето кое го видело дрвото. Сè е случајно со вас, вие функционирате според принципот „ќе го сториме тоа полека“. Вие сте голем алтруист и секогаш подготвен да им помогнете на другите, дури и кога тоа не е во најмала рака конструктивно.

Секако, затоа ве обожаваат во колективот, но исто така често ве искористуваат. Дури и кога ќе забележите такво однесување, не реагирате – верувате дека „кармата ќе си го направи своето“.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Како стресот влијае на нашиот организам?
Следната статијаСнимено слетување на три непознати летала на Месечина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде