3 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Силјановска: Спасовски, Манчевски, Царовска, Шекеринска, Адеми… ем министри, ем пратеници

Пратеничката Гордана Силјановска - Давкова редовно го користи својот фејсбук профил за да се огласи по повод актуелни настани.

Што ако мандатарот не успее да формира нова влада?

Според Устав, после избори доколку мандатарот не успее да формира влада тогаш треба да се оди на повторни избори.

19 години од неправдата кај Карпалак, загинати 10 припадници на АРМ надвор од зоните...

На само 5 дена пред склучување на т.н „Охридски Рамковен мировен договор“ се случи ужасна трагедија кај месноста Карпалак во близина на...

Ставови на архитекти за одлуката на град Скопје поврзана со Универзална сала

Една од најкоментираните теми во последните неколку дена е одлуката за менување на изгледот на Универзална сала. Дискусија се...

Жена, маж и нивниот заемен однос

Разликите помеѓу мажите и жените се очигледни, барем во најголем број од случаите. Прво, физичката конституција, а потоа и однесувањето се корпус...

Петре викни го Миле да ја „реши“ Универзална

Грујо го направи „Аце“ на плоштад за да ни биде место за чекање пред да седнеме да се напиеме кафе во строгиот...

„Анонимуси“, хакирање и „бомби“ носат промени во македонското општество

Во изминатите неколку години на македонската политичка сцена и во македонското општество најголемите промени ги предизвикуваат „луѓе од сенка“.

Дуа Липа повторно провоцира, со разголени гради во одбрана на албанската традиција: Ајвар и...

На прашањето кој албански деликатес сите мора да го пробаат, Дуа Липа вели – ајвар! Интересно е што за...

По Венко Филипче, уште еден лекар со теолошки дискурс: Ја објавив библијата

Член на кризниот штаб и познатиот пулмонолог Бранимир Несторовиќ се пофалил на својата страница на Фејсбук дека ја објавил книгата „Меѓу два...

Д-р Грујичиќ за КОВИД19: Не е само респираторна болест, туку е болест на цело...

Директорка на Институтот за онкологија и радиологија на Србија, Даница Грујичиќ, рече дека ковид-19, иако е респираторна инфекција, предизвикува последици во целиот...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now