14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Мојата партнерка е секогаш уморна за секс, а неодамна купи вибратор?

Прашање: Ја сакам мојата сопруга, но нашата сексуална врска не е одлична во моментов. Таа се жали дека е премногу уморна за водење љубов, бидејќи...

Два три збора за судиите, адвокатите, обвинителите, нотарите

Два три збора за судиите, адвокатите, обвинителите,нотарите,извршителите. За жал и после 30 години не успеавме да воспоставиме стабилен правен систем и правна држава. На сцена се...

Лекар од Оклахома: Пациентите да престанат да го земаат лекот Ивермектин против ковид19

Доктор од САД ги повикува луѓето да престанат да земаат лек Ивермектин за борба против Ковид-19. На пациентите им е потребен итен третман во итните...

Што се случува со кардио-васкуларниот систем по прележување ковид

Кардиолог проф. Д-р Вишеслав Хаџи-Тановиќ наведува дека по прележување на коронавирус или какво било заболување, можеме да ги почувствуваме последиците по кардиоваскуларниот систем поради...

Шилегов: Да не постои државен инспекторат

Добар дел од времето во мојот мандат го имам посветено да помогнеме системот да стане функционален. Она со што мора да се согласиме и...

Цуцуловски: Љубовта е трепет две тела повторно да се спојат

Вчера мојата понежна половина (заедно сме 52 години) наполни 72 години. Тоа ме потсети на митот за љубовта, раскажан од Аристофан, во познатиот Платонов...

Владата повторно потфрли!

Официјално започна новата учебна година. Во дел од училиштата се одржува настава со физичко присуство, a за останатите преку онлајн платформата и со емитување...

Патриотизмот пак влегол во мода

Ау-ау-ау! Патриотизмот пак влегол во мода, а!?Прогресивното граЏанство лелека и јачи. Одеднаш во нив проработеле силни национални чувства, та не само што фрлаат дрвја...

Како изгледа лажна пријава за пожар до пожарна

На целата мака на пожарникарите во овој период некој наоѓа момент на забава и возбуда. И тоа не еден, туку дури 7 такви ги...

Ведрана Рудан: Прав пат кон женската слобода е нераѓањето

Хрватската писателка и феминистка Ведрана Рудан е автор на предговорот на книгата „Дневник на една бесна домаќинка“ од Кју Кофман. Во интервју за порталот на...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!