3 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Како исцелители, гатачки и бајачки успеваат во „ловот на души“?

Во нашата култура, исцелителите, гатачките и бајачките, пророците се масовни и чести феномени. И покрај тоа што луѓето одаваат доверба на исцелителите,...

Зошто „НЕ“ на брак!

Во популарната литература, светски познати магазини, но и во сериозни студии од областа на социологијата, се забележува тренд на „напуштање“ на институцијата...

Лично сведоштво: Ова не е вирус, ова е ламја!

По скоро 3 недели Ковид голгота, добив негативен тест. Па пошо не сум член на "Машки домаќински муабети", "Совети за Ковид 19"...

ЗА ПРАЗНОГЛАВЦИТЕ И ДОКТОРОТ

Пред неколку дена објавив материјал во кој се раскажува за трагичната судбина на едно малечко дете, кое станало жртва на мафијашка пресметка од средината...

Антихристи се промовираат како „изглед“ на човекови права и слободи

Човековите права и слободи се широк поим кој се чини дека во денешно време е експлоатиран на многу начини.

Зошто ЕУ ѝ даде лидерска позиција на Бугарија во „Берлински процес“?!

Денеска почна Самит на земји од Западен Балкан чии домаќини беа Бугарија и Македонија, а самитот се одржуваше во Софија.

Универзална Сала – став на архитектот Миодраг Радоњиќ – Бато

Неодамна ви ги пренесовме ставовите на неколку наши архитекти во врска со уривањето или реконструкцијата на Универзалната Сала во Скопје. Сега ви...

МИНИСТРЕ ТРОПНЕТЕ НА МАСА, ПА ПОСЛЕ СЛИКАЈТЕ СЕ СО КОГО САКАТЕ

Денеска, министерот за здравство Венко Филипче се пофали на социјалната мрежа facebook, дека се сретнал со сестрите од Инфективната клиника, кои дадоа...

Се огласи Венко Филипче и сподели добри вести за епидемијата предизвикана од КОВИД19

Актуелниот, но по најавите изгледа и идниот министер за здравство Венко Филипче се огласи на својот Фејсбук профил и објави добри вести...

Угледен лекар од Македонија со остри критики и забелешки за работата на Комисија за...

Почитувани членови на КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ !!!! Поминаа 33 години од денот кога го полагав испитот Епидемиологија со...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now