8.8 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Корона вирусот донесе и нешто добро – се забранува марихуана на туристи во Амстердам

Поради пандемијата на коронавирусот, половина милениум стариот градски центар на Амстердам стана град на духови. Кафулињата и борделите се затворени поради опасност од ширење...

Деценискиот спорт помеѓу Србија и Косово пред затворање

Претседателите на двете земји, Тачи и Вучиќ за две недели во резиденцијата на Трамп, под посредништво на специјалниот претставник Гренел ќе се обидат да...

Новиот реис на ИВЗ вети поголема транспарентност и отчетност кон јавноста

Новоизбраниот реис на ИВЗ, Фетах Шаќири изјави дека ќе се залага за поголема транспарентност во работата на ИВЗ. Зголемувањето на транспарентноста ќе биде направено...

Испливале докази дека член на претседателство на БиХ издавал државјанство на мигранти – џихадисти

Поранешниот министер за безбедност Фахрудин Радоновиќ изјави дека има огромни политички разлики меѓу него и членот на претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ, кога станува...

Австралија со сомнежи кон работата на СЗО во пресрет на пандемијата од КОВИД19

Австралија ќе преземе поактивна улога во преобликувањето на глобалните пристапи и организации, како што е Светската здравствена организација, откако пандемијата на коронавирус направи неочекуван...

Самоубиство – изнуда на љубов од другите е повисока вредност дури и од сопствениот...

Веста за смртта на славната докторка - пластичен хирург д-р Виолета Скоробац Ашанин ги вознемири нејзините најблиски и познаници, особено заради начинот на кој...

Прогласена нова вонредна состојба овој пат за експресно подготвување на изборите

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе нова одлука за вонредна состојба на територијата на целата држава во времетраење од осум дена, почнувајќи од 15 јуни...

ГП „Богородица“ официјално отворен од денеска

Граничниот премин „Богородица“ кај Гевгелија од денеска е официјално отворен за транзит на странци, но тие не може да поминат поради блокадата на грчката...

Револтот на демонстрантите во Атланта кулминира, нови судири на повидок (ВИДЕО)

Оправданоста на протестите под мотото црните животи се важни, доби нова верификација по уште едно полициско убиство на афроамериканец, кое само допонително ќе го...

Грција се откажува од интересот да биде број 1 туристичка дестинација на сметка на...

Грчкиот премиер Мицотакис на посетата на островот Санторини на прес-конференција за новинари изјави дека интересот на грачката влада не е да биде број 1...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!