Министерството вели дека границите на Албанија ќе бидат отворени за сите албански и странски државјани за време на туристичката сезона.

Од 1 јуни веќе не е задолжително да се носат маски надвор, додека тие ќе продолжат да се носат во затворени простории и на места каде што не е можно да се одржува социјална дистанца.

Времето на полициски час е скратено и сега трае од 23 до 6 часот наутро.

Одлучено е и дека од 15 јуни ќе биде дозволено собирање до 15 наместо до 10 лица, а од 1 јули се планира уште повеќе да се скрати полицискиот час, односно да биде од 24 до 6 наутро, како и сите спортски и културни настани отворени за јавност до 30 проценти.

ПРЕКУВработување
ИЗВОРДенар.мк
претходниот член,Како да бидете поинакви и да се издвоите веднаш од масата
Следната статијаДесет најдобри цитати од извонредниот писател Ирвин Јалом

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде