14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Зошто е подобро да користите платежна картичка отколку готовина?

Во најголем број на продавници за трговија на мало и големо нудат можност за плаќање со платежни картички. Во последните години платежните картички почнуваат...

Иднината предвидува роботите да го преземат физичкиот труд на луѓето и да им го...

Во еден мал супермаркет во Токио, робот посветено ја работи својата работа. Се истрга и фаќа уште едно шише со вкусен пијалок што го...

Скутерите ги освојуваат патиштата Мерцедес сè повеќе инвестира во алтернативни превозни средства

Германскиот производител на автомобили инвестира сè повеќе пари во решенија за индивидуална урбана мобилност. Минатата година Мерцедес го претстави идејното издание на својот електричен скутер...

Ние често го користиме терминот „Не се прави на 16“, а што всушност тоа...

На сите ние веројатно ни е познат изразот „сите на 16“, според кој на интензитет на нашата активност даваме нумеричка вредност во форма на...

Како да препознаете недостаток на витамин Д во организам?

Повеќе од една третина од светското население пати од недостаток на витамин Д во организам. Витамин Д е одговорен за доброто расположение, за раст кај...

Дали сте знаеле дека – „6ти Октомври“ е еден од најурбаните градови во Египет?

Шести октомври е град во гувернерскиот регион Гиза, сателитски град и дел од урбаната област Каиро, Египет, на 32 км (20 милји) надвор од...

Еве која намирница е најдобар избор за вашите утрински оброци

Утринските оброци треба да бидат помалку калорични и количнински помали во споредба во другите оброци во текот на денот. Тие треба да ви дадат...

Undercover investEGGator: Мамка за јајце со 3Д-печатење желка со GPS-тракер им помага на конзерваторите...

3D-отпечатено „лажно јајце желка“ со GPS тракер внатре - сместено во гнездата на морските желки на плажа - им помогна на конзерватористите да ја...

Работи кои обично се наоѓаат во нашата бања, а таму не им е местото

Тоалетот и бањата се места каде што човекот ги обавува своите физиолошки и хигиенски потреби. Со однос на тоа дека во тоалет и бања...

Зошто на негативните луѓе не треба да им дадете простор во вашиот живот?

Негативните луѓе имаат лоши намери, сакаат да го прошират своето незадоволство и да ве убедат дека сите надежи и смисли за живот се потонати....
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!