дома животен стил занимливости ВОЗДУХОПЛОВНИТЕ СИЛИ НА САД ОСТАНУВААТ НЕМИ ЗА МИСТЕРИОЗЕН АВИОН КОЈ Е ЗАБЕЛЕЖАН...

ВОЗДУХОПЛОВНИТЕ СИЛИ НА САД ОСТАНУВААТ НЕМИ ЗА МИСТЕРИОЗЕН АВИОН КОЈ Е ЗАБЕЛЕЖАН НАД КАЛИФОРНИЈА

Слика стана вирална на Интернет; повеќето веруваат дека забележаниот мистериозен авион е веројатно тајната конструкција на Нортроп Груман, шпионскиот дрон RQ-180.

191
0

Актерот Роб Колински, исто така фотограф по професија, минатиот месец случајно ја објави сликата на авионот на неговиот профил на Инстаграм. Сликата е поставена на @sundownerstudios, неговиот профил на Инстаграм. Подоцна, таа беше отстранета. Ова јасно значи дека било направено некое влијание врз него. Но, како може нешто од овој вид да се скрие од светот? Сликата повторно е поставена, но овој пат, на Твитер.

Дали е ова шпионски дрон RQ-180?

Помина една година откако овие извидувачки беспилотни летала беа во функција во флотата на воздушните сили на САД. Сепак, сликата за тоа на дело високо на небото стана вирална околу ова време. За сликата, повеќето велат дека леталото летало во тркачка патека на надморска височина од приближно 20.000 стапки.

Не се знае многу за тајниот авион беспилотно летало RQ-180. Сепак, она што е познато многу се совпаѓа со забележаниот авион. Се состоеше од летечко крило со голем распон и два тесно спарени двојни турбофан мотори проценети со контраил.

Роб Колински, актерот и фотографот кој ја објавил сликата на мистериозниот авион, првично рекол дека ова нешто му прелетало над небото додека го виде ова пред неколку недели.

„Големиот бел лилјак“

Колински исто така изјави дека формата на авионот одговара на Б-21; сепак, беше обоен во бело. Засега, тоа е конфликт каде многумина веруваат дека станува збор и за авиони со беспилотни летала RQ-180. Повеќе шанси се дека тоа е белата палка RQ-180, бидејќи Aviation Week го посочува факторот на бела боја како значаен.

Колински изјави дека не планирал да ја објави сликата на почетокот. Како и да е, помислата ако навистина беше класифицирана, нема да леташе на сред бел ден го натера да го стори тоа.

ИЗВОРWonderful Engineering
претходниот член,Нови одлуки на влада за спречување на КОВИД19
Следната статијаТерористот од ОВК на обвинителна клупа во ХАГ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде