Табуретки во различни бои, форми и висини може да бидат впечатлив додаток во вашиот дневен простор.

Освен што табуретките ќе дадат освежување на просторот преку боите и специфичните форми, тие исто така заштедуваат простор со тоа што можете да сместите гостин на табуретка, или пак да ја приближите на различни места со цел да се сместите.

Табуретката е мало и едноставно за пренесување столче кое може да послужи во различни ситуации, особено кога во домот треба да се сместат повеќе луѓе.

Табуретката исто така служи за потпирање на нозете додека седите на гарнитура, трпезариски стол или канцелариско столче.

Во продолжение неколку ентериерски решенија со табуретки:

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Во време на епидемија се пие помалку пиво
Следната статијаФилипче: Ниту еден пациент не смее да биде вратен од болница

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде