Дизајнер на ентериер откри три причини зошто вашата куќа изгледа евтино и што да направите за да ја поправите.

Во видеото на неговиот профил на „Тикток“ сподели видео со клучни грешки, а за среќа тие лесно се поправаат.

  • Причини зошто вашата соба изгледа евтино

Прво, ова може да се случи ако не постои „поставена шема на бои”.

Лоша поставеност на бои

Второ, директната светлина или LED диоди може да направат соба да изгледа поевтина.

Лед сијалици кои се видлив дел од собата

И трето, асиметричниот дизајн.

Асиметрична поставеност на предметите
ИЗВОРНовости
претходниот член,За невакцинирани се сметаат сите кои примиле вакцина пред повеќе од 7 месеци
Следната статијаЗемја во која сите се со 3 или 4 дози вакцинирани ги укинува ковид пропусниците поради се поголем број на зарази и смртни случаи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде