Според астролозите, егоизмот може да се поврзе и со хороскопски знак.

Иако егоистите можат да се родат во кој било знак, експертите сметаат дека овие три знаци се уште се во прв план во нивното фалење.

Лавови

Тие буквално се сметаат за себеси како кралеви. Ако видат дека се во центарот на вниманието, ќе направат врева, само за да ги забележат другите.

Јарци

Јарците сакаат да се фалат со секој свој успех и сакаат луѓето да мислат само најдобро на нив.

Тие сакаат да бидат први во сè и подготвени се да ја саботираат конкуренцијата, доколку видат дека некој се обидува да биде подобар од нив.

Водолија

Тие можат да бидат многу дружеубиви, но и претенциозни.

Убедени се дека можат да постигнат сè што замислуваат и нема да престанат да се обидуваат додека не ги погоди во главата.

Другите луѓе честопати ги потценуваат и уживаат да мислат дека се попаметни од другите.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Зошто велиме „добро“ и кога „не е баш добро“?!
Следната статијаНа студенти не им треба образование, дајте им леб и игри!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде