Многу мажи тврдат дека искреноста е она што го сакаат во врската и ги обвинуваат жените за манипулација и неискреност.

Но, кога навистина ќе запознаат искрена личност, брзо дознаваат дека искреноста воопшто не е она што ја замислувале и дека најчесто е непријатна. Искрените жени имаат непријатна навика да бидат искрени за сè.

Можеби нејзините прашања се премногу длабоки или премногу лични и бараат од вас да размислувате за чувствителни работи што претпочитате да ги потиснувате или да отворате болни теми што повеќе би сакале да ги избегнувате.

Со незгодни прашања и тешки одговори таа е целосно на своја, а вие на лизгава земја.

ИЗВОРfazon.info
претходниот член,Новата варијанта на ковид ја шират стаорци, а може да се детектира само во цревата
Следната статијаКои се подобар избор: Зелени или презреани банани?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде