Зборувањето при сексуален однос ги возбудува жените.

Тие внимаваат на тоа како и кога им се обраќате и кои зборови ги употребувате повеќе одошто на други работи при сексот.

Затоа обрнете внимание што изговарате:

За време на предиграта

НЕ: Ќе те натерам да уживаш како никогаш порано – ова може да предизвика само притисок и да ги намали шансите за уживање.

ДА: Сакам * да уживаш како никогаш порано. Сакам таков вид предизвик.

За време на акцијата

НЕ: Тесна си – оваа изјава предизвикува лавина од други мисли, особено за иднината кога жената повеќе нема да биде тесна.

ДА: Јас се чувствувам многу добро додека сум во тебе.

По сексот

НЕ: Благодарам, навистина сум уморен, едвај чекам да дремнам. А ти, дали си готова – секој внимателен партнер знае дали другата страна достигнала кулминација или не.

ДА: Ова беше толку добро, сакаш да те масирам малку пред спиење.

ИЗВОРАло
претходниот член,Ако имате проблем со варењето, земете го најдобриот природен пробиотик
Следната статијаНаш предлог за денешен ручек: Тава со макарони и зеленчук!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде