Грејачите на телото произведуваат голема количина на топлина, што доведува до зголемување на нивото на јаглерод диоксид во просторијата.

Затоа, секако не е препорачливо да го одржувате греењето долго време за време на спиењето бидејќи топлината може да го подигне нивото на јаглерод диоксид над она што се смета за безбедно, а тоа може да биде штетно за здравјето.

Долготрајното загревање во текот на ноќта може да предизвика болка во градите и проблеми со срцето, што треба да биде особено внимателно кај срцевите пациенти и луѓето кои страдаат од астма, бидејќи тие се особено изложени на зголемен ризик.

ИЗВОРЖивим Глорија
претходниот член,Зависноста од кофеин е честа појава: Проверете дали претерувате со внес на кафе!
Следната статијаШто да правите кога вашето дете не може да заспие?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде