Лимонадата е омилен пијалок на многумина, освежителна е и многу вкусна, но кога ќе и додадете активен јаглен се добива совршен пијалок за повторно раѓање на целиот организам.
Компоненти:
  • сок од половина лимон или лимета
  • чаша минерална, кокосова или обична вода
  • половина кафена лажичка активен јаглен
Подготовка:

Додадете сок од лимон и активиран јаглерод во прав во водата. Добро промешајте и напитокот е готов. Пијалокот се пие еднаш неделно и никогаш почесто од тоа.

Забелешка: Оваа лимонада може да го намали ефектот на лекот. Затоа, доколку земате некои лекови, треба да внимавате на двочасовниот интервал помеѓу земањето на лекот и пиењето црна лимонада.

ИЗВОРАло
претходниот член,За скоро време нема да остане ништо убаво, па вие останете тука, пејте само химни и мавтајте со македонското знаме како на смотра во војска
Следната статијаЛуѓето што повеќе спијат се попаметни и поубави

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде