дома животен стил Секси пози за „дигање“ на машко его

Секси пози за „дигање“ на машко его

Несомнено е дека мажите ги сакаат сите пози, но се чини дека се особено чувствителни на овие три

69
0

Бројни студии потврдија дека предиграта е исклучително важна за жените, а една од најпопуларните секси позиции е сепак класичната – мисионерска позиција.

Од друга страна, мажите се поподготвени на експериментирање во сексот, и тоа им доаѓа како „добро утро“, но истражувањата покажуваат – има пози за кои особено сонуваат и што имаат големо влијание врз нивната самодоверба!

1 / Мисионерска поза на иновативен начин

Хмм да, додека повеќето жени се чувствуваат најстраствени додека се наоѓаат во класична положба под него, нејзиниот маж сонува да ги прекрсти нозете над неговите раменици или да му ја завитка едната нога околу половината… главно, тие сакаат некоја понапредна варијанта на мисионер која ќе му дозволи да погледне надолу на партнер – што го прави да се чувствува помотивиран. А во случај партнерката да започне да биде навистина гласна – тоа уште повеќе ќе го искачи неговото его на највисоката точка на блескавост.

2 / Секси игри под туш

Без разлика дали редовно гледа порно или не, секој маж фантазира за секс под туш. Има нешто многу „запаливо“ од помислата на влажно женско тело. Тој се чувствува многу возбуден додека масира тело на гола жена, и ако во близина има огледало каде може да го следи дејството воајерски – неговата самодоверба ги руши сите граници.

3 / Орален секс

Нека ги кренат рацете сите ако сакаат нивната мила да го разбуди наутро со возбудлива „лекција“ под чаршафите. Или да ве изненади сред бел ден? Секој човек што ја има оваа привилегија може да се смета за многу среќен и секако е полн со самодоверба!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде